Święta bez wyrzutów sumienia

Grudzień to magiczny czas.  Kojarzymy go głównie z choinką, prezentami i mnóstwem jedzenia. Zastanawiasz się jak przetrwać w święta?  Prawdą jest, że tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia jemy tak duże ilości. Warto też wspomnieć, iż święta są raz w roku i większość świątecznych potraw jemy tylko w tym okresie. Wiele dań jest przygotowywanych na ten szczególny wieczór. „Odchudzanie” wszystkich potraw na wigilijnym stole może nie być dobrze odebrane przez resztę rodziny. Dlatego powinniśmy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek i umiar.

Ugotuj coś

Zorganizowanie kolacji wigilijnej to duże wyzwanie dla gospodyni. Spraw jej przyjemność i przygotuj jedną potrawę, zgodną z Twoimi zasadami żywienia. Będziesz miał pewność, że tej potrawy możesz zjeść więcej i na pewno jest dla Ciebie.

Zacznij dzień od śniadania

Jeśli już wypracowałeś nawyk jedzenie śniadań to nie zaniechaj go! Śniadanie to jeden z ważniejszych posiłków w ciągu dnia.  Pamiętaj, że w dzień wigilijny czeka Cię pewnie jeszcze mnóstwo zadań do zrobienia, więc nie zapominaj o jedzeniu.

A może aktywność fizyczna?

I nie myślę tu o ostatnich porządkach (bieganina z odkurzaczem czy mopem) 🙂 .Postaraj się znaleźć czas w Wigilie rano i pójść na trening, pobiegać lub na szybki spacer. Pamiętaj, ze każda aktywność fizyczna ma znaczenie! Po treningu nabierzesz więcej energii na resztę dnia i rozładujesz stres.

Na dobry początek

Przed kolacją Wigilijną wypij szklankę wody z cytryną. Najlepiej na około 30  minut przed posiłkiem.  Zrezygnuj też z dodatków takich jak pieczywo, kasze czy ziemniaki – masz je na co dzień!

Zachowaj umiar i bądź dla siebie wyrozumiały

Wybieraj te potrawy, które lubisz najbardziej  i te, na które czekasz cały rok. Zjedz niewielkie  ich porcje, delektuj się nimi, ale nie objadaj . Jeżeli zjesz jeden kawałek ulubionego świątecznego ciasta naprawdę nic się nie stanie.  Chcesz skosztować 2 kawałków ciasta?- oddaj po kawałku współmałżonkowi lub dziecku. Grzecznie odmawiaj dokładek. Dobrze byś wstał od stołu nie przejedzony. Zjadaj dania w małej ilości i jedz powoli. Delektuj się każdym kęsem i celebruj ten wyjątkowy czas.

Wstań od stołu

Postaraj się nie siedzieć cały czas przy stole.  Odejdź, pobaw się z dziećmi na podłodze, porozmawiaj z bliskimi. Łatwiej ulegamy pokusom mając przed sobą suto zastawiony stół.  Możecie również wybrać się na wieczorny spacer!

Czerp z tego świątecznego jak najwięcej dla siebie. Zapamiętaj wspólne kolędowanie, śmiechy i rozmowy przy stole. Nie kończ świąt wyrzutami sumienia, że znów za dużo zjadłam.

Wesołych Świąt!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shopping Cart